עמותת חן לפריון וחיים

הינה עמותה אשר התאגדה בשנת 1998 בישראל
על מנת לעזור לזוגות הסובלים מבעיות אי פוריות

לתרומות לתמיכה וליוי

03-5050345
איימל:amotat_c@netvision.net.il   לעמוד הפייסבוק

כנס IAPO ה-4

שהתקיים ב- 23-25.02.10 באיסטנבול, תורכיה

כנס IAPO התקיים לאחר כנס ICSI. במשך שלושה ימים דנו חולים מכל העולם ביחסי רופא חולה, בבעיות כאב ומחלות יתומות ועוד נושאים התורמים לשיפור מצב החולים בעולם.

אני השתתפתי בכנס מטעם עמותת חן לפריון ואבל גם מטעם עינב"ר והאגודה לזכויות החולה בישראל. ישראלי נוסף בכנס הוא יורם כהן מחולון כנציג אגודת אנוש בישראל.

ביום הראשון התקיימה אסיפה כללית שאישרה את הדוחות הכספיים של IAPO.

בתום הדיון ביקשתי רשות הדיבור והענקתי למנכ"לית IAPO מתנה קטנה ממני כאות תודה על כל מאמציה לקיום הכנס המסובך והגדול . ג'ו התרגשה מאוד מהמחווה ויו"ר IAPO חוסיין מפקיסטן הודה לי בחום על המחווה יוצאת הדופן .

סדנא ראשונה:

מארי לין Mary Lynne van Polgeest מהולנד. היא סיפרה על פרויקט ארגונים תאומים וחיבור בין ארגונים על רקע של מחלה יתומה. Pelvic Pain Support Network – רשת תמיכה למי שסובלת ממחלה זו בה יש בעייה לתת שתן וסובלים מכאבים נוראיים בבטן התחתונה. לטיפול צריכים להיות שותים רופאים גניקולוגים, גסטרו ואחרים ולכן יש מקום שגם הארגונים של החולים ישתפו פעולה. בכל הנוגע לחולים במחלה הזו.

ד"ר Dovlo ייצג את ארגון הבריאות העולמי. הוא דיבר בפנל שנושאו היה שיתוף פעולה בין כל התחומים.

סדנא שניה בה לקחתי חלק דיברה על Learning and Exchange העביר אותה פרופ' Franklin Apfel אשר ניהל הוצאת מדריך לקידום הבריאות. איך לקדם את הבריאות בארצך. מהם הגורמים המעכבים ואיך לנווט בין כל הגורמים המפריעים. הצורך בשיתוף פעולה בין ארגוני חולים כדי להגביר את הלחץ על מקבלי ההחלטות .

כמו כן דיבר על השחקנים במערכת הבריאות. תפקיד הרופא, תפקיד האחות , תפקיד המשפחה ותפקיד ארגון החולים . בהרצאתו כלל גם את החשיבות של מצב הרוח של החולה ויצירת מטרה בחיים כדי לשמור על מצב הרוח.

חזרה לכל הכנסים