עמותת חן לפריון וחיים

הינה עמותה אשר התאגדה בשנת 1998 בישראל
על מנת לעזור לזוגות הסובלים מבעיות אי פוריות

לתרומות לתמיכה וליוי

03-5050345
איימל:amotat_c@netvision.net.il   לעמוד הפייסבוק

כנס עמותות החברות ב- FERTILITY EUROPE

שהתקיים 25-26.03.2010 בוינה, אוסטריה

הוזמנתי ע"יFERTILITY EUROPE ובמימון ESHRE לכנס קצר של עמותות מטופלי פוריות לוינה. ההתכנסות היתה במטרה לקבוע יעדים לכנס ESHRE ביוני 2010 וכן עיקרי פעילות לשנה הקרובה.

בכנס השתתפו 23 נציגי עמותות מטופלי פוריות ממדינות אירופה,(סלובקיה, בריטניה, הולנד, בלגיה, אוסטריה המארחת, שבדיה, נורבגיה, פינלנד, צרפת, צכיה, איטליה, ספרד, שוויץ, ישראל) החדשות שבהן ממזרח אירופה לשעבר כגון רומניה, פולין, בולגריה. כמו כן השתתפה נציגה מיוון ומלטביה. שאר המדינות כללו את רוב ארצות אירופה המערבית מאיטליה בדרום ועד נורבגיה בצפון.

ביום הראשון התכנסו הנציגים לשמוע מה חדש בארגון וכל נציג סיפר והראה מצגת על הארגון שלו. קלייר לואיס-ג'ונס היא היו"רית של FE והיא סיפרה על הפעילויות שנעשו בארגון בשנה האחרונה.

טרואי מזכירת הארגון מבלגיה סיפרה על העבודה הרבה שנעשית במשרדי הארגון בבריסל בעיקר בכל מה שקשור באיסוף משאבים לארגון.

בערב יצאנו לאכול ביחד.

ביום השני: המשך הצגת המצגות של העמותות.

רנדי משבדיה וסאטו מפינלנד שהן חברות בצוות "חברים" ספרו כל אחת על רישמיהן מעבודה מול חברים חדשים בארגון ומה המשמעות עבורן אישית לקחת חלק בעבודה בארגון.

עוד הוצג פרויקט מניעה – כלומר מניעה של אי פוריות. טרואי הציגה את הפוסטר שלה המראה לוחם שוורים נתקל בקרני השור דווקא במכנסים. אני הצגתי את נושא ההרצאות: הקונדום הוא לא רק נגד היריון. הוחלט לקדם את נושא המניעה בשנה הבאה.

דניסה מסלובקיה העלתה רעיון לפרויקט שיהיה בESHRE הקרוב ברומא: כל עמותה תכניס לאתר שלה אפשרות להורדה של גלויה של משפחה מיוחדת ובגלויה ניתן יהיה לראות צילום של המשפחה המאושרת. כל הגלויות יגיעו גם לאתר של FERTILITY EUROPE ובכנס ESHRE יוצגו על הקיר של הביתן של העמותות. הרעיון לגייס תרומה מספונסר לפרויקט. הצעתי להביא לביתן של העמותות ברומא פוסטרים לקישוא הביתן והעברת המסרים של המטופלים. ההצעה התקבלה.

רשמה: עפרה בלבן, יו"ר עמותת חן לפריון

חזרה לכל הכנסים